n. 500€ kiikari, mildot tms., mrad napsut, onko olemassa?

Aloittaja firebucket, huhtikuu 17, 2011, 21:45

« edellinen - seuraava »

HJu

#45
SWFA SS:n mallit ovat ihan toimivia. SWFA ei vaan myy nykyään vientiin mitään. Tai ei myynyt ainakaan joku aika sitten kun viimeksi selvittelin.
Terveisin,


HJu

sami1971

#46
Lainaus käyttäjältä: HJuSWFA SS:n mallit ovat ihan toimivia. SWFA ei vaan myy nykyään vientiin mitään. Tai ei myynyt ainakaan joku aika sitten kun viimeksi selvittelin.

Eivat myy, eika kannata sanoa etta menevat ulkomaille jos jonkun kautta hommaa. SS-mallien lapi olen muutaman kerran katsellut kun olen SWFA:lla kaynyt ja ihan asiallisia putkia. Japanissa tehdaan ainakin ne.

Maantiekiitäjä

#47
Tarttee sitten ihan hys hys hommina järkätä putki tänne.

Templar

#48
Tyhmä kysymys, mutta onko nuo putken valmistajan ilmoittamat säätörajat (esim tolle Bushnellille 2,2m/100m) "reunasta reunaan" vai keskilinjasta reunaan -mittoja?

HJu

#49
Äärilaidasta toiseen.
Terveisin,


HJu

oho osu

#50
Saako purnata kielen tarkkuudesta. Jos optiikka-osiossa puhuu mrad-kiikareista, saattaa lukemaan eksyä joku joka oikeasti etsii mrad-kiikareista tietoa, ei mrad-kiikaritähtäimistä. Molempia kun on olemassa ja molemmat kiinnostavat ihmisiä.

Edit: Huomaan, että ei koske vain yhtä viestiä, joten luovutan :)