ETRS-TM35FIN ja UTM34

Aloittaja SO, elokuu 13, 2008, 19:32

« edellinen - seuraava »

SO

Jos jollekulle on vielä hieman epäselvää ETRS-TM35FIN ja UTM34

http://www.nls.fi/uktj/yleisesittely/koordinaatistot_uudistuvat.pdf">http://www.nls.fi/uktj/yleisesittely/ko ... stuvat.pdf">http://www.nls.fi/uktj/yleisesittely/koordinaatistot_uudistuvat.pdf

http://www.maanmittauslaitos.fi/PopUpDocuments/koordinaatistot_2007_04_11.pdf">http://www.maanmittauslaitos.fi/PopUpDo ... _04_11.pdf">http://www.maanmittauslaitos.fi/PopUpDocuments/koordinaatistot_2007_04_11.pdf

MaK

#1
Tuo ensimmäinen linkki kannattaa jättää lukematta, menee vain enemmän sekaisin.

Toisen linkin alla sen sijaan on erittäin hyödyllistä tietoa viivaviidakosta.

SO

#2
Lainaus käyttäjältä: MaKTuo ensimmäinen linkki kannattaa jättää lukematta, menee vain enemmän sekaisin.


prkl...

tverho

#3
Tuossa ekassa linkissä oli huomattavasti enemmän sisältöä, vaikka tarvittava sovellettu geometria onkin meikäläiseltä pitkälti unohtunut.



Toka linkki oli jokseenkin hyödytön. Helsingin Reservin Sanomissa on ollut useita hyviä artikkeleja asiasta tän+viime vuoden aikana. Kysyn lupaa ja laitan ne jonnein päin nettiä luettavaksi.



t tommi

SO

#4
Yritä Tommi hoitaa sellainen systeemi että risusanomia saa lukea netistä kun kirjautuu sisään johonkin www-maailmaan. Niissä on monesti hyviä juttuja.

JKr

#5
18.9 to Kiltalaisille kurssi uusista kartoista yms. Tukom....

Luennon pitää Arto pulkki.



Paikka: Döbelninkatu 2, Auditorio. Töölö

Ilmoittautumiset:  jarkko.kroger@takilta.fi
Sniper - Taxi / One Mile Club / Jäykkä Kampi / sPurkuvasara / Sufferfest participant