Main Menu

.

Aloittaja sakkesn77, syyskuu 12, 2018, 20:06

« edellinen - seuraava »

sakkesn77

.
.

Koheltaja

#1
Lukon päässä ne kiehkurat on aika normaaleja massatuotantoaseissa, kosmeettisia eikä vaikuta toimintaan eikä käyntiin. Hylsynpoistoaukon koko versus lukon jäykkyys, eipä ole juurikaan merkitystä sarjatuotantoaseissa. Sitten kun aletaan rakentamaan huippukäyntisiä kilpa- tai kasa-aseita niin siellä alkaa pienetkin asiat vaikuttamaan, näissä aseissa pelkän piippuaihion hinta on tyypillisesti +500€ kun perus T3:en saa reilu 700 eurolla...
Kylätason ampuja

sakkesn77

.
#2
.

HJu

#3
Jossain oli kuva Spuhrin jalasta joka blokkaa T3:n hylsynpoistonaukon niin että hylsy ei pääse pihalle. T3x:ssä aukkoa on avarrettu alareunasta ja hylsy mahtuu ulos.



Ei haittaa mitään jos käyttää Optilockeja.
Terveisin,


HJu

Perkeleen_Luoma

#4
Taidettiin myös mainostaa tai messuilla demota, että käsin syöttämistä on helpotettu suuremmalla aukolla.



Edit: Ja näin mainostetaan myös Tikan sivuilla: http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x">http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x
If you haven't failed, you're not trying hard enough.

sakkesn77

.
#5
.



























.

Vihtavuori

#6
Lainaus käyttäjältä: HJu post_id=93871 time=1536774106 user_id=42
Jossain oli kuva Spuhrin jalasta joka blokkaa T3:n hylsynpoistonaukon niin että hylsy ei pääse pihalle. T3x:ssä aukkoa on avarrettu alareunasta ja hylsy mahtuu ulos.



Ei haittaa mitään jos käyttää Optilockeja.


Vähän kaukana lukonpää aiheesta, mutta vaatiiko t3 aktio picatinnyn että saapi spuhrin päälle? Eli pelkkä spuhr ei siis tikan kiskoon toimi tuon hylsyaukon takia.

sakkesn77

.
#7
.

jartsu

#8
Millanen sulla on virekynnen asento, onko se 45 asteen kulmassa vai 90.

sakkesn77

.
#9
.

sakkesn77

.
#10
.

Koheltaja

#11
Lainaus käyttäjältä: sakkesn77 post_id=93876 time=1536816921 user_id=7515
Tuota hylsyaukkoa mietin tuossa,kun tuo oma merkkaa sitä hylsyn kantaa toispuoleisesti.Että onko aukon jyrsimisessä vedellyt,ja lukko menee vinossa patruunan kantaan.


Ei oikein auennut, merkkaa millä tavalla toispuoleisesti?
Kylätason ampuja

jartsu

#12
Sillä nyt ei ole tarkkuuteen merkitystä, on sekin katteltu, monet kerrat, kannattaa oppia oikea supistaminen, tai hommattava kunnon holkit.

sakkesn77

.
#13
.

Poikanen

#14
Mullaki jättää kaarta hylsyn pohjaan, mutta tarkkuudessa ei mitään valittamista.