Main Menu

Vaimennin kierre

Aloittaja joppe, helmikuu 22, 2016, 21:09

« edellinen - seuraava »

joppe

Missä/kellähän kannattaisi teettää oulussa tai oulun lähistöllä pienoiskivääriin vaimentimelle kierre?

Ile__

#1
Onhan siellä ainakin aseseppä Jouni Orava ja se työstöpaja joka tekee SAK-merkkisiä äänenvaimentimia ja niiden asennuksia.

roadwarrior

#2
http://www.ouluntyostokeskus.com/New/etusivu.shtml">http://www.ouluntyostokeskus.com/New/etusivu.shtml



Saat ainakin oikeintehdyt ja taatusti suorat kierteet, tai ainakin ennen sai.

Ärmätti

#3
ei tehnyt yhdelle kaverille kierteitä jos ei ostanut SAK vaimenninta. Tällainen oli politiikka n 1v sitten

jykä

#4
En tiedä tuon Oravan vaimennikierre/vaimentimen asennustaidoista,mutta omaan ja kaverin pienoiskivääriin picatinnykisko asentui päin persettä.

Ärmätti

#5
oulun asepaja

joppe

#6
Onko ärmätillä omakohtaista  kokemusta oulun asepajasta?

Ärmätti

#7
on. Tekijä mies. Ei ole halvin mutta harvoin se halvin kierre on ollutkaan hyvä  :neutral:  Pari kaveria on kierteitä siellä teettänyt - itse olen aikoinaan teettänyt muita hommia jotka nekin oli ihan laadukasta jälkeä.

ylivoima

#8
Mitä muuten maksaa Oulun seudulla kierteet piippuu?

jsr85

#9
Revonlahden asepaja muistaakseni 30€
<t></t>