Miten Baikal 27n ejektorit saa pois päältä?

Aloittaja pyrjovuo, elokuu 20, 2008, 22:24

« edellinen - seuraava »

pyrjovuo

Vosiko joku sanooet miten saan Baikalin Ejektorit pois päältä? Niitä kahta ruuviako kääntämällä, kuinka paljon ja mahd suunta (Jotka ovat siinä aseen poskissa)? Tutkin asetta jonkin aikaa, mutta ei selvinny varman päälle. Jotten nyt rikkoisi uutta pyssyä, niin kysympä jos joku tuntee asian paremmin.
Белая смерть

PJA

#1
Tuosta löytyy ainakin räjäytyskuvat, jos niistä on jotain apua. http://imzcorp.com/res_en/0_value_2897_192.pdf">http://imzcorp.com/res_en/0_value_2897_192.pdf
If it isn\'t broken, let\'s take it apart and see why not.

J-P

#2
Lainaus käyttäjältä: pyrjovuoVosiko joku sanooet miten saan Baikalin Ejektorit pois päältä? Niitä kahta ruuviako kääntämällä, kuinka paljon ja mahd suunta (Jotka ovat siinä aseen poskissa)? Tutkin asetta jonkin aikaa, mutta ei selvinny varman päälle. Jotten nyt rikkoisi uutta pyssyä, niin kysympä jos joku tuntee asian paremmin.


Juurikin niistä "poskien" ruuveista, 90 astetta pitää kääntää. Eikä tarvitse voimaa, onnistuu pienellä ruuvarilla.

jthyttin

#3
Kun ottaa alkuperäisen manuaalin käteen (näkee kuvat) ja lunttaa tuolta, niin menee ainakin varman päälle...



http://www.riistamaa.fi/files/2007/09/baikal-izh-27m.pdf">http://www.riistamaa.fi/files/2007/09/b ... zh-27m.pdf">http://www.riistamaa.fi/files/2007/09/baikal-izh-27m.pdf



(kohta 2.3.3)

pyrjovuo

#4
Kiitos, toimi.
Белая смерть