Baikal mp-133 (pumppu) kokemuksia?(ostettu remari)

Aloittaja Harwey, helmikuu 02, 2013, 21:26

« edellinen - seuraava »

Maantiekiitäjä

#15
Lainaus käyttäjältä: HarweyOnko helppoa hioa remingtonin kumiperää pyöreämmäksi ja onko jotain teippiä millä saisi perän kumin liukkaammaksi. Jotain siistimmän näköistä kuin sähkö tai ilmastointiteippi.

Tämä siis ajatellen kiekkoammuntaa.


Nauhahiomakone puree aika hyvin kumiin. Laita maalarinteippiä niin on helppo poistaa eikä tarttee liimoja tinnerin kanssa hangata.

Harwey

#16
Mikä supistaja on sopiva Remingtoniin metsästyshaulikko/metsästystrap ammuntaan?

Harwey

#17
tuollainen setti tuli tilattua Remariin  :D



http://www.marstar.ca/dynamic/product.jsp?productid=81641">http://www.marstar.ca/dynamic/product.j ... ctid=81641">http://www.marstar.ca/dynamic/product.jsp?productid=81641

JTL

#18
Lainaus käyttäjältä: HarweyMikä supistaja on sopiva Remingtoniin metsästyshaulikko/metsästystrap ammuntaan?


Sopivasti välimallina parannettu sylinteri? Trappiin kun ei mielellään kannata liian löysä supistus olla.

Harwey

#19
Hommasin Carlsonin extended IC supparin. Tulee pari senttiä pidempi piippu :)