Main Menu

McMillan A-5

Aloittaja Koheltaja, heinäkuu 23, 2005, 13:07

« edellinen - seuraava »

--Make--

#15
Henke Online vastasi, kun kysyttiin tarjousta: the price for the McMillan A4 stock + adjustable cheekpiece + adjustable spacer system is 984,00 Euro.

The delivery time is about 3-4 months.

 

HUH!!  :shock:

M24

#16
Kaverin tilaama inletted A3 tuli viime viikolla ja hinta jäi reippaasti alle tuon Henken hinnan.

Emailia tehtaalle vaan, mutta kannattaa varautua pitkään odotukseen.



MN

MSa

#17
FinnAccuracy hoiti bulvaanina yhden kimppatilauksen, muistaakseni 4 - 5 tukkia hiluineen.



Jos kiinnostuneita tukkien kimppatilaukseen on siten, että saadaan kasaan noin 4-5 tukkia, niin sitten FA järjestää uuden tilauksen.  ==> meiliä siis suoraan sinne.



MSa
[url=https]

--Make--

#18
Ja McMillanilta vastasi Eileen Glass : Postage to Finland would be $60.00 via U.S. Air Mail.  Our stocks take approx. 12 weeks to make and we do accept Visa or MC.  Pricing is available on our website at: http://www.mcmfamily.com/mcmillan/pricing/">http://www.mcmfamily.com/mcmillan/pricing/



A-4 Flat Top (Un-Inletted)  $288.00  (includes color)



Saddle Cheek Piece  $109.00



Spacer System  $109.00



If you have any additional questions, please feel free to ask.



Mitähän mahtaa olla tullissa kertyvät maksut?



Eli taas olis sakemanni nyhtäny välistä ja paljon!!!!!!!!  :lol:

--Make--

#19
Lainaus käyttäjältä: M24Kaverin tilaama inletted A3 tuli viime viikolla ja hinta jäi reippaasti alle tuon Henken hinnan.

Emailia tehtaalle vaan, mutta kannattaa varautua pitkään odotukseen.



MN


Paljonko oli tullimaksut ?

HJu

#20
Tulli laskuttaa tullit ja alvit. Eli käytännössä se mene jotakuinkin näin:



Tukin hinta euroissa: Tukin hinta dollareissa plus rahdit * Euro/$ -kurssi joka ei ole sen enempää se mitä olet maksanut luottokorttiyhtiöllesi kuin tullauspäivän kurssikaan vaan joku tullin keskikurssi.



Tukin hinta euroissa kerrotaan tapauksesta riippuen 3-5% eli siitä saadaan tulli riippuen siitä mihin kategoriaan tukki menee. Un-inletted on todennäköisesti eri luokassa kuin inletted.



Eurohinta+tulli * 1,22= tukin lopullinen hinta.



Esimerkki:



Tukin hinta USD:ssä 566 rahteineen.



Tulli konvertoi sen Euroiksi esim. 566/1,19 = 475,63 Euroa



Tulli: 475,63*0,05=23,78 Euroa

ALV= (475,63+23,78)*0,22=109,87 Euroa



Maksettavaa tullille 23,78+109,87=133,65 Euroa.



Jos itse ei pääse tullipostiin niin Tulli voi hoitaa tullauksen mutta se maksaa taas noin parikyt Euroa.



Eli laiskan miehen mallilla tuo tukki tulee kotipostiin hintaan 475,63+133,65+20=629,28 Euroa
Terveisin,


HJu

--Make--

#21
Lainaus käyttäjältä: EMTerve kaverit



Mitäs ihmeen hankalaa tuossa on tilata suoraan McMillanilta. Ottakaa yhteyttä sinne sähköpostilla ja homma hoituu. Lisensseistä sanoivat että "jos lähetetään tavallisella postilla niin ongelmia ei ole ollut". Yhteystiedot löytyy www-sivulta, maksu luottokortilla, puolet hinnasta etukäteen ja toimitusaika 12 viikkoa. Neljän tukin postikuluiksi tuli noin 100$ ja itse tukille 500$ kieppeillä. Voin kertoa tarkat kulut miten kävi tulleineen kun tilaukseni on saapunut mutta sieltähän ne löytyy myös McMillan sivuilta. Jos omistaa firman ja tilaa sen kautta saa vielä 20% diilerialennuksen.



t Eki


Tottakai kannattaa tilata suoraan tehtaalta ette ole välikäsiä :lol:

Ainoa lisäkulu mikä harmittaa on tää suomen 22% alv + vero mikä korottaa tukin hintaa ~100€, että napsahtaa  :evil:

--Make--

#22
Tupla