Pitäisi hankkia pistoolikoteloksi oliivinvihreä vasurimalli Special Operations vyökotelosta ja siihen lipastasku. Nemesis ei pysty niitä toimittamaan vaikka BH:n kamaa myyvätkin.
Onko joku muu joka näitä Suomessa myy ? Entä onko Euroopassa esim. Saksassa putiikkeja joista BH:n releitä saisi järkihintaan ? USAsta noi voi toki tilata mutta rahdit yms. alkaa nostamaan hintaa ja tullissa ei kerkiä juoksemaan.
Tuotenumerot olisi kotelon osalta 40XP00OD-LEFT
ja lisälipastaskun osalta 51XP00OD
Moroo!
Kysäseppä Finnrappelilta(Ollilta),hänellä messuilla ollut BH erilaisia vermeitä tarjolla. :shock:
Military shop Tukholmassa
40XP00OD-LEFT Olivgrön, för vänsterskytt 585 kr
http://www.militaryshop.se
USMC
brittikauppa: £ 47.80
ranskiskauppa: 71.70€
http://www.usmcpro.com
http://www.safety-housejpa.fi Tampereelta mainostaa Blackhawkin tuotteita. Jos tuotetta ei ole hyllyssä niin harkitse kaksi kertaa. Itselläni on tämän liikkeen kautta tilaamisesta [size=150]huonoja[/size] kokemuksia.
Miksi päädyit juuri tähän holsteriin?
Eihän tuo holsteri näytä ollenkaan hassummalta. Se ainakin suojaa pistoolia hyvin liikuttaessa maankamaran(kin) lähellä.
Päädyin kyseiseen koteloon lähinnä seuraavista syistä:
- reisikotelo ei käy (ei voi ryömiä sen kanssa eikä se suojaa asetta hyvin)
- kotelossa pitää olla oikeasti asetta suojaava läppä (tiputtaa mm. Eaglen reisikotelot kaikki pois)
- kotelon pitää olle vasenkätinen (heti puolet kaikista kivoista Kydex-koteloista putosi pois)
- siihen pitää mahtua USP .45 Tactical (80% lopuista koteloista putosi pois)
- kotelon olisi hyvä olla vihreä tai maastokuvioitu (taas kapeni saatavuus)
- kotelon ei tarvitse maksaa 150 Euroa (kuolinisku monille customsepille :-)
Lisäkimmokkeena oli se, että koteloa voi laskea alaspäin vyöllä ja kiinnittää siihen tuplalipastaskun jolloin siinä on pistooli ja sen lippaat (tai lipas ja Leatherman) yhdessä paikassa. Jää tilaa muulle rensselille vyöllä.
Eagle tekee vastaavaa mallia mutta vain mustana (lisähintaan toki saa vaikka säätutkan :-) eikä siihen saa lipastaskua kiinni. Käytännössä BH on kopannut Eaglen idean ja parantanut sitä. Valmistuslaaduista on riitoja mutta itselle riittää kumman vaan valmistuslaatu.