TARKKA-AMPUJAKILTA

Avoin Keskustelu => Myydään/Ostetaan/Vaihdetaan => Aiheen aloitti: Samooja - syyskuu 27, 2012, 21:58

Otsikko: H: Harriksen keinuva bipodi & Tikka T3:sen GRS sporter tukki
Kirjoitti: Samooja - syyskuu 27, 2012, 21:58
Ei ollut rata/tarkka-ammunta isommassa mittakaavassa mun juttu ja omat vähäiset ammunnat hoituvat ihan perus metsästysvarustuksella, eli laitetaan enemmän tarvitsevalle hyvät kamppeet myyntiin. Molemmat ostettu viime keväänä ja olleet radalla mukana menneenä kesänä pari kertaa. Ovat täysin uuttavastaavassa kunnossa, eivät siis ole käyneetkään metsällä.



Bipodi: Harriksen keinuva-malli, 21-32cm. Eli tämä: http://www.ahtihuvila.fi/index.php?sivu=Tuote&koodi=051156112130&nimi=Harris+Bipod+Series+S-L&hakusana=&tuoteryhma=36&tuoteryhma_nimi=Asetarvikkeet%20-%20Tukijalat Hp. 95e (Ovh. 129e)





Tukki: GRS sporter/varmint. Ollut Tikka T3 rosteri varmintissa paikalla. Istuu jämäkästi ja ei omien kokemusten mukaan tarvitse petausta, (tätä ei siis ole pedattu vaan on täysín orkkis kunnossa). 308win Sakon 8g Rangella sain useampaan kertaan 100m n.15mm/5lks kasaa tällä tukilla ammuttuna. Hyvin toimivat säädöt ja erittäin laadukas työnjälki. Hyvä rekyyliä vaimentava perälevy (Limpsaver). Värinä Mountain Green, joka sopii sellaisenaan myös metsälle.

Valmistajan sivut: http://grsriflestocks.com/grodas/sporter-varmint Hp. 550e (Ovh. 695e)



Kuvia voin laittaa halukkaille sähköpostiin.



Yhteyden saa numerosta 044-2705100 (8-22) tai aalto.sami@suomi24.fi

Sami Aalto
Otsikko: Re: H: Harriksen keinuva bipodi & Tikka T3:sen GRS sporter t
Kirjoitti: Samooja - lokakuu 02, 2012, 12:16
Löytyy kuvien kanssa myös täältä: http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?sellstyle=K&classification=0&status=N&stype=A&tits=&seller=annakar83&bidder=&location=&odir=A&start=0&num=50&opuh_otheritems
Otsikko: Re: H: Harriksen keinuva bipodi & Tikka T3:sen GRS sporter t
Kirjoitti: Samooja - lokakuu 05, 2012, 16:57
TUKKI MYYTY.



Bipodi vielä kaupan. Hintaan 85e, menee nopeimmalle. Tämä on täysin uuttavastaava, ei mitään käytönjälkiä.
Otsikko: Re: H: Harriksen keinuva bipodi & Tikka T3:sen GRS sporter t
Kirjoitti: Samooja - lokakuu 05, 2012, 23:01
BIPODI MYYTY.