Siistikuntoinen metsästyskäytössä ollut Sako AII L579 .308 kaliperissa.
Kiväärissä on siistikuntoinen ja hyvin pidetty. Alkuperäinen puutukki on siistikuntoinen. Aseessa on Ase-utran SL5 äänenvaimennin muistaakseni 14x1mm kierteellä. Äänenvaimennin mahtuu etutähtäimen eteen joen voi käyttää myös alkuperäisillä rautatähtäimillä. Aseessa on kehno Tascon kiikari 1" Optilock jaloilla. Mukaan kuljetuspussi/laukku ja puhdistustarvikkeita.
Haluttaessa mukaan aseella kerran ammuttuja hylsyjä SAKO 50 kpl + SK 70kpl
Minulla on myös myytävänä uusi, ampumaton Vortex Viper PST 4-16x50FFP EBR-1 (MRAD) kiikaritähtäin jalkoineen eri ilmoituksessa. Molempien yhdessä ostajalle Sako ja SK FMJ patruunoita kaupan päälle 130kpl
Valokuvia voin lähettää sähköpostilla. Sijaitsee Maarianhaminassa, mutta matkustan esim. elokuun lopulla autolla pk-seudulle joten tapaaminenkin on mahdollista järjestää.
Hinta vaimentimella, tasco+optilock ja varusteilla 750e
Säpo: mrsampo /a/ gmail. com
O4OO 623888